Po ciężkiej pracy każdemu należy się chwila odpoczynku. Aby zaznać relaksu, warto wybrać się na wymarzone wakacje. Ich kierunku w dużej mierze zależy od zasobności naszego portfelu. Im jest on grubszy, na tym bardziej egzotyczny kierunek wymarzonych wakacji możemy sobie pozwolić. Należy jednak pamiętać, że wczasy w odległym miejscu wcale nie muszą wiązać się z bardzo dużym wydatkiem. Do Meksyku, Tajlandii czy na Bali można jechać korzystając z formuły last minute i przez to nie zapłacić majątku. Poznaj kierunki wymarzonych wakacji Polaków.

Polacy coraz częściej jako wymarzone kierunki wakacji nie wybierają tych bliskich takich jak Włochy, Hiszpania czy Egipt. Bogacenie się społeczeństwa i coraz większą dostępność świata sprawia, że jako wymarzone wakacje wskazuje się te w egzotycznych miejscach.

Wymarzone wakacje – formuła 7+7

O wymarzonych wakacjach mówimy nie tylko w kontekście kierunku wyjazdu, ale i jego formuły. Polacy coraz częściej od wymarzonych wakacji oczekują czegoś więcej niż tylko leżenia na plaży. Podróżując do egzotycznych krajów, chcą bowiem poznać jego historię, kulturę, zwyczaje i tradycje. Jednocześnie zwiedzając, nie chcą rezygnować z błogiego relaksu. Dla takich osób wymarzonymi wakacjami będą te w formule 7+7. Oznacza ona, że przez 7 dni intensywnie się zwiedza, a kolejny tydzień przeznaczony jest na wypoczynek w rajskim kurorcie.

Wymarzone wakacje – liczą się doświadczenia i wrażenia

Coraz więcej osób na wymarzonych wakacjach poszukuje nie luksusu i ekskluzywnością, ale doświadczeń. Te dawać mają im nietypowe atrakcje, niekonieczne eleganckie hotele. Wymarzone wakacje to dla wielu to możliwość nurkowania z rekinami, jazda quadami przez pustynię czy możliwość lotu paralotnią nad szczytami górskimi. Stąd też Polscy coraz częściej na miejsce urlopu wybierają miejsca, gdzie takie ekstremalne przygody są możliwe. Coraz częściej decydują się na wakacje szyte na miarę, organizowane przez butikowe biura kierujące swoje oferty do wymagających klientów. Te bardzo często organizują wyprawy na safari do Kenii, Tanzanii i RPA, wycieczki na pustynię do Namibii czy objazdy po Australii. Zauważyć też można, że im bardziej egzotyczny kierunek, tym chętniej go wybieramy (o ile oczywiście stan naszego konta na to pozwala).

Gdzie wyjechać na wymarzone wakacje?

Wskazanie jednego miejsca wymarzonych wakacji nie jest możliwe, bowiem ile ludzi, tyle pomysłów. Dla jednych wymarzone wakacje to te na karaibskiej plaży, dla innych w Himalajach, jeszcze na innych na bezkresnych pustyniach Namibii. Tak naprawdę wymarzone wakacje niewiele mają wspólnego z pieniędzmi. Niektóre osoby za wymarzone wakacje uznają np. zobaczenie piramid w Egipcie, a jak wiadomo, wczasy nad Nilem nie należą do najdroższych.

Jak znaleźć idealne miejsce na wymarzone wakacje?

Jak spośród wielu destynacji wybrać tą jedną, wymarzoną? Nie jest to proste, ale nie niemożliwe. Inspiracji do podróży marzeń można poszukać w wielu miejscach. Przede wszystkim skarbnicą wiedzy jest Internet z licznymi formami podróżniczymi oraz blogami osób, które podróżami zajmują się na co dzień. Przeglądając ich wpisy, można oglądać zdjęcia z różnych zakątków świata oraz wybrać miejsca, które chaotycznie będą dla nas destynacją na wymarzone wakacje.

Inspiracji można również poszukać w książkach podróżniczych, przewodnikach, prasie, filmach czy podczas rozmów z innymi ludźmi. Może okazać się, że wymarzone wakacje są na wyciągnięcie ręki i spełnieniem naszych marzeń będą wędrówki bieszczadzkimi szlakami, a nie rajskie plaże na Filipinach.

Wymarzone wakacje z biurem podróży – czy to możliwe?

Wiele osób uważa, że wymarzone wakacje to tylko te na własną rękę, bo nie trzeba stosować się do planu i czuć się ograniczonym grupą. Warto jednak nie obniżać wartości propozycji touroperatorów. W organizacji wyjazdów mają oni duże doświadczenie. Wiedzą, gdzie i kiedy jechać, a co najważniejsze w niekiedy proponują niższe ceny wypraw niż w przypadku tych organizowanych na własną rękę. Szukając więc miejsca na wymarzone wakacje, warto też sięgnąć po katalogi biur podróży, one również będą niemałą inspiracją.

Wymarzone wakacje z biurem podróży mają też inne zalety. Jakie? Nie musimy się martwić o organizację, planowanie i koordynację na miejscu. Nie obchodzi nas kierowanie pojazdem na trasie czy konieczność dogadywania się z lokalnymi przewodnikami. Wymarzone wakacje z biurem podróży to opcja nie tylko dla wygodnych, ale i osób nieznających języka czy nie często bywających w świecie. Nieumiejętność zorganizowania wyprawy na inny kontynent nie powinny być przeszkodą w wakacjach marzeń.

Jak wymarzonych wakacji nie zmienić w koszmar?

Na wymarzone wakacje często odkładamy przez wiele lat, szczególnie jeśli marzy nam się egzotyczny kierunek. Przed wybraniem się na urlop warto jednak zadbać o to, aby nie zmienił się on w koszmar. O miejscu wyprawy należy poczytać i sprawdzić standardy tam panujące – to, że marzymy o wyprawie do Afryki, nie oznacza, że dobrze będziemy czuć się w zaniedbanych i obskurnych miastach i miasteczkach. Dobrze jest też ustalić, na jakie atrakcje i atmosferę możemy liczyć w miejscu wymarzonych wakacji. Możesz się okazać, że wybrany kurort zamiast ciszy i spokoju zagwarantuje nam bogate życie nocne, którego nie chcieliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here