Październik to środek polskiej jesieni. Nie zawsze jednak jest ona złota. Czasem zamiast słonecznej pogody sprzyjającej spacerom otrzymujemy niskie temperatury, deszcz i błoto. Wtedy to chcemy uciec przed nieprzyjemną aurą, najlepiej do ciepłych krajów. Gdzie na wakacje w październiku? – takich informacji poszukujemy często. Na szczęście, aby w październiku uciec od zimna, nie trzeba daleko wyjeżdżać i rezerwować egzotycznych wakacji. Zobacz, gdzie wakacje w październiku będą równoznaczne z dobrą pogodą.

Wakacje w październiku to dla wielu osób ucieczka przez jesienną aurą. Trzeba jednak pamiętać, że urlop w tym miesiącu to także duża oszczędność. W październiku kończy się wysoki sezon turystyczny w całej Europie, co oznacza, że ceny są o wiele niższe, a biura podróży oferują atrakcyjne promocje last minute.

Gdzie na wakacje w październiku – greckie wyspy

Październik to doskonały czas na odwiedzenie greckich wysp. Zastaniemy tam jeszcze letnią aurę i wakacyjną pogodą. Urlop umili ciepłe morze, nadal idealna do kąpieli. W październiku plażować można na Krecie, Rodos lub Cykladach. Średnia temperatura powietrze w dzień w tym miesiącu to 24 stopnie Celsjusza, tyle samo wynosi temperatura wody. Greckie wyspy w październiku nie cieszą się tak dużą popularnością, jak latem, dlatego na urlopie unikniemy tłumów i kolejek do głównych atrakcji. Niemal puste będę też plaże.

Gdzie na wakacje w październiku – Wyspy Kanaryjskie

Wyspom Kanaryjskim należącym do Hiszpanii bliżej geograficznie jest do Afryki. W październiku panują tu przyjemne ciepłe atmosfery, a deszcz nie pada prawie nigdy. Na jesienny urlop warto wybrać się na Teneryfę lub na południowe wybrzeże Gran Canarii. Jesienią na Wyspach Kanaryjskich jest mniej turystów niż latem, nie ma jednak o liczyć na puste plaże – to miejsce wczasowicze odwiedzają przez cały rok.

Gdzie na wakacje w październiku – Madera

Madera jest portugalską wyspą położona na Ocenie Atlantyckim. Wakacje na Maderze w październiku polecane są przede wszystkim osobom szukającym aktywnego wypoczynku. Chociaż znajdziemy tu i plaże, to temperatura może nie zachęcać do opalania i kąpieli wodnych. Madera nazywana jest Wyspą Wiecznej Wiosny, dlatego mimo trwającego tam październiku lata temperatury nie przekraczają 20 stopni. Za to jest zielono, słonecznie i pięknie krajobrazowo.

Gdzie na wakacje w październiku – Cypr

Kolejną wyspą, którą warto rozważyć zastawiając się, gdzie na wakacje w październiku jest Cypr. Jesienią nadal spotkamy się tu z wakacyjną pogodą. Czyste, piaszczyste plaże i ciepłe morze zachęcają do odpoczynku, a mnogość starożytnych zabytków do zwiedzania. Cypr w październiku to dla Polaków tani i przystępny kierunek, który coraz chętnie jest wybierany. Na wyspę można jechać na własną rękę lub wykupić wczasy all inclusive.

Gdzie na wakacje w październiku – Izrael

Nieco więcej egzotyki można poczuć w Izraelu. W październiku mijają już fale wakacyjnych upałów, które dochodzą nawet do 40 stopni, a jednocześnie nadal jest przyjemnie ciepło. Na jesieni można liczyć na temperatury powyżej 25 stopni i nagrzaną wodę w morzu. Turystów chcących wypocząć kusza plaże Tel Avivu, natomiast zapaleni fani zwiedzania nie będą się tu nudzić. Zabytków i obiektów wartych odwiedzenia nie brakuje. Wybierając się na wakacje do Izraela, warto także pomyśleć o odwiedzeniu sąsiadującej Jordanii.

Gdzie na wakacje w październiku – Tunezja

Październik to również dobry miesiąc na wczasy w Tunezji. Nadal jest tu ciepło, a nie upalnie. Chociaż słońce świeci nieco krócej niż w letnich miesiącach, to nie przeszkadza to w kąpielach wodnych i słonecznych. Na wakacje w Tunezji w październiku najlepiej wybrać małą wyspę Dżerba położną na Morzu Śródziemnym i połączą ze stałym lądem groblą.

Gdzie na wakacje w październiku – Maroko

Jesienią w Maroko temperatura się ochładza i w niepamięć odchodzą letnie sięgające nawet 50 stopni Celsjusza upały. To dobra informacja, ponieważ niższe temperatury pozwalają na zwiedzanie i odkrywanie tego niezwykłego kraju. W październiku w Maroku możemy liczyć na ok. 24 stopnie Celsjusza. Pozwala to na swobodne przemieszczenie się, także odpoczynek na plaży. Warto też pamiętać, że wakacje w Maroko w październiku to doskonały czas na uprawianie sportów wodnych. Na wybrzeżu pełno się fanów windsurfingu i kitesurfingu, a szkoły nauki tych dyscyplin przeżywają prawdziwe oblężenie.

Egzotyczne wakacje w październiku

Październik to miesiąc rozpoczynający sezon na egzotyczne wyjazdy. Urlop spędzamy już nie tylko w Europie i w stosunkowo bliskiej Afryce północnej, ale i w dalszych zakątkach świat. Z egzotycznych kierunków w październiku warto wybrać się do Tajlandii, na Mauritius, na Bali, Zanzibar, do Kalifornii czy Meksyku. Tam możemy liczyć na znacznie wyższe temperatury niż na bliskich nam kierunkach. Trzeba jednak pamiętać, że egzotyczne wakacje będą o wiele droższe.

Gdzie na wakacje w październiku – jeśli zastanawiasz się nad tym, to już wiesz, że twoje możliwości są bardzo dużo. Możesz wybierać pomiędzy bliskimi i dalekimi kierunkami, tymi europejskimi i bardziej orientalnymi i egzotycznymi. Pamiętaj, że październik to również dobra pora, aby wyskoczyć na urlop w Polsce – w góry czy na Mazury, a nawet nad morze. Kiedy panuje Polska złota jesień, nie ma nic lepszego niż spacery i podziwianie malowniczych krajobrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here