Myśląc o luksusowych wakacjach, zazwyczaj wyobrażamy sobie prywatny jacht, wille z basenem i kelnerów w liberiach na każde skinienie, trzeba jednak pamiętać, że niekoniecznie tak musi wyglądać ekskluzywny urlop. Dla każdego luksusowe wakacje są czym innym – jedni będą jako taki postrzegać pobyt w butikowym hotelu na mało znanej wyspie, inni doznania kulinarne, których doświadczyć mogą nawet w lokalnej knajpce, jeszcze inni możliwość odwiedzenia szerzej niedostępnych zabytków. Jak się więc okazuje, luksusowe wakacje wcale nie muszą kosztować fortuny i oznaczać wyjazdu na drugi koniec świata. Poznaj bliskie i niedrogie miejsca, które w czasie urlopu zapewnia Ci odrobinę luksusu.

Jak pokazuje rzeczywistość, luksusowe wakacje są tymi na każdą kieszeń, trzeba tylko wiedzieć, gdzie jechać. Wybór odpowiedniej destynacji sprawia, że będziemy mogli spróbować niepowtarzalnego jedzenia, spędzić noc w ekskluzywnym hotelu, obserwować inne kultury czy spróbować nietypowych atrakcji.

Luksusowe wakacje w księstwie Monako

Mówiąc o luksusowych wakacjach w Europie, nie sposób nie wspomnieć o księstwie Monako. To niewielkie państewko położone na Lazurowym Wybrzeżu to kwintesencja ekskluzywności. Tu w kurortach Monaco spotykają się najważniejsi tego świata i ze strony biznesu i ze strony rozrywki. W ramach luksusowych wakacji można odwiedzić słynne kasyno Monte Carlo (zwiedzanie możliwe jest w godzinach poranny, natomiast wieczorem może wejść do niego każdy, kto założy wieczorowy strój), liczne muzea, ogrody botaniczne i oceanarium. Na luksusowych wakacjach w Monaco nie można również zapomnieć o dzielnicy willowej, gdzie mieści się Pałac rodziny Grimaldich. Zwiedzenie go pozwoli poczuć się jak prawdziwy członek królewskiego rodu i podpatrzeć jak na co dzień żyją współcześni autokracji. Po zaliczeniu wszystkich ekskluzywnych rozrywek przyjedzie relaks na piaszczystych i pięknych plażach, dopieszczenie podniebienia w stylowych restauracjach, a w końcu odpoczynek w eleganckich hotelach, których w Monaco nie brakuje.

Luksusowe wakacje w Dubaju

Mówi się, że Dubaj to kierunku dla najbogatszych, stolica luksusu. I faktycznie nie brakuje tu ekskluzywnych hoteli, butików, sklepów i restauracji. W tych najdroższych za nocleg czy posiłek trzeba zapłacić tysiące dolarów. Jednak luksusowe wakacje w Dubaju nie są zarezerwowane tylko dla możnych tego świata. To niezwykłe miasto, powstałe na pustyni odwiedza coraz więcej turystów z przeciętnym hotelem. Czekają na nich nie mniej luksusowe kurorty nad Zatoką Perską z formułą all inclusive, pięknymi plażami i masą rozrywki.

Luksusowe wakacje na Karaibach

Kolejnym kierunkiem luksusowych wakacji są Karaiby, ale uwagą nie warto ograniczać się tylko do jednej wyspy. Doskonałym planem na urlop jest rejs po Karaibach. Takie wakacje na pewno dostarczą niesamowitych przeżyć i będą miła odmiana od standardowych wczasów. W końcu nie zawsze trzeba urlop spędzać w 5 -cio gwiazdkowym kurorcie, żeby zaznać trochę luksusu. Wbrew pozorom rejsy po Karaibach w przystępnej cenie oferuje coraz więcej biur podróży, które swoją ofertę kierują do masowego turysty. W ramach takiej wycieczki można zwiedzić co najmniej kilka karaibskich wysp i zakwaterować się na statku będącym 5-cio gwiazdkowym kurortem.

Luksusowe wakacje na Riwierze Francuskiej

Na luksusowe wakacje może się również wybrać na Riwierę Francuską. Od dekad uznawana jest za raj dla bogatych Europejczyków. Spędzają oni tu czas grając w kasynach, robiąc zakupy w galeriach sztuki oraz wypoczywając na najpiękniejszych plażach Europy. Na Riwierze Francuskiej nie brakuje ekskluzywnych hoteli i dobrych restauracji. Najpopularniejszy kurort to oczywiście Saint Tropez, ale wakacje można również spędzić w Cannes czy Nicei. Możliwości jest wiele.

Luksusowe wakacje na Capri

Capri to mała włoska wyspa, która z luksusowego wypoczynku znana była już w starożytności. To na niej regenerowali siły rzymscy cesarze i ówczesna arystokracja. O przepychu ich wakacji świadczą liczne zabytkowe wille m.in. ta stworzoną dla cesarza Tyberiusza. Dziś luksusowe wakacje na Capri to możliwość zakupów w butikach najbardziej znanych marek, spożywania potraw w restauracjach wyróżnionych gwiazdkami Michelina oraz podziwianie przepięknych widoków i krajobrazów. Eleganckie Capi będzie kwintesencją wakacji we włoskim stylu z nutą luksusu.

Luksusowe wakacje za zachodnią granicą

Aby zakosztować luksusu wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko. Na luksusowe wakacje można liczyć również za naszą zachodnią granicą. Wizyta w Berlinie powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych wczasowiczów. Miasto alternatywnej kultury, surowej i niemal brutalistycznej architektury, różnorodności i niepowtarzalnego klimatu doskonale spisuje się jako miejsce luksusowych, a zarazem niesztampowych wakacji. W czasie urlopu warto odwiedzić Pałac Charlottenburg, który słynie z pięknych ogrodów, dzieł sztuki i kolekcji antyków. Warto pamiętać, że to niejedynie miejsce warte uwagi w Berlinie – miasto znane jest z licznych muzeów i atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here