Wakacje na Bali to powiew egzotyki. Do Indonezji wybieramy się coraz częściej i chętniej. Do podróży po Azji zachęca nas bezpieczeństwo, przyjaźni ludzie, dobra pogoda oraz atrakcyjne ceny. Najczęściej wybierane kierunki to nie tylko Bali, ale i Tajlandia, Malezja, Wietnam czy inne wyspy Indonezji. Wakacje na Bali są jednak tymi najpopularniejszymi. Wyspa dużą popularności zyskała po ekranizacji Jedz, módl się i kochaj – gdzie odgrywała jedną z głównych ról. Zobacz, co warto wiedzieć o wakacjach na Bali, zanim wybierzesz się na wczasy w Azji.

Bali to rajska wyspa nazywana też Wyspą Bogów.  Wyspa należy do Indonezji i należy do archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Położona jest na łańcuchu wysp. Sąsiaduje z równie popularną Jawą, która oddziela ją od cieśniny Bali oraz wyspy Lombok. Stolicą wyspy jest Denpasar. Wakacje na Bali pozwalają zarówno na odpoczynek na rajskich plażach, jak i poznanie wulkanicznego pasma górskiego. Cześć wyspy porastają też lasy tropikalne, dostępne dla turystów.

Kiedy jechać na wakacje na Bali?

Bali jest wyspą, na której panuje klimat równikowy wilgotny. W praktyce oznacza to, że przez większą część roku jest tam bardzo gorąco. Wahania temperatur w ciągu roku wynoszą zaledwie 4-5 stopni Celsjusza. Na wyspie występują dwie pory roku: pora deszczowa i pora sucha.

Ta pierwsza trwa od października do kwietnia. Wysokość temperatur wtedy to 26-27 stopni. Wraz z zniżą temperaturą, przybywa również dni deszczowych oraz wzrasta wilgotność powietrza. Trzeba jednak zaznaczyć, że pady na wyspie występują nierównomiernie, a więc w nieznany sposób utrudniają wakacje na Bali. Najwięcej pada w górach, najmniej na północnym wybrzeżu.

Pora sucha na Bali trwa od maja do września, wtedy temperatury powietrza są najwyższe i wynoszą średnio 28 stopni Celsjusza, wilgotność jest mniejsza, a opadów praktycznie nie ma. W porze suchej możemy cieszyć się ciepłą i słoneczną pogodą sprzyjającą wakacją na Bali. Wskazuje się, że najlepszy czas na urlop na Bali to właśnie okres pory suchej. Jest to doskonały czas na aktywne zwiedzanie wyspy, uprawianie sportów wodnych i wypoczynek na plaży.

Czy warto pojechać na wakacje na Bali?

Po okresie dużej popularności wakacje na Bali zaczęły notować złą prasę. Coraz większe ilości turystów odwiedzających rajską wyspę sprawiły, że zaczęła ona być postrzegana jako miejsce zaśmiecone, zatłoczone i niewarte odwiedzenia. Takie opinii można spotkać w Internecie. Skarżą się oni, że wakacje na Bali to duży wydatek i niemal żadnej przyjemności. Jak się jednak okazuje, amatorów urlopu na Bali nie brakuje. Do Indonezji przyjeżdża nadal bardzo wiele osób i co ważniejsze, z Bali wyjeżdżają niezwykle zadowoleni.

Po co jechać na wakacje na Bali?

Podróż na Bali wiąże się z dość długim lotem. Na indonezyjską wyspę leci się ponad 10 godzin. Zasadnym wydaje się więc pytanie, czy na wakacje na Bali w ogóle opłaca się jechać i po co to robić.

Wiele osób na urlop na Bali wybiera się ze względu na rajskie plaże. Plaże na Bali to jedne z najmocniejszych punktów wyspy. Na południu są jedna i wąskie, na północy wyspy ciemne i wulkaniczne. Niektóre (te najbardziej popularne) są mocno zatłoczone, ale można też znaleźć niemal bezludne zatoczki. Na plażach na Bali można odpoczywać, zażywać morskich kąpieli, a także uprawiać sporty wodne. Jako najlepsze plaż na wakacje na Bali wskazuje się: Lovina, Dreamland, Jimbaran, Kuta Beach, Nusa Dua, Pandawa Beach, Sanur.

Wakacje na Bali można również spędzić, poznając tutejszą, niezwykle bogatą kulturę. Jest ona zupełnie odmienna od tej znanej Europejczykom i na pewno nie jednym zaskoczy. W ramach zwiedzania wyspy warto zobaczyć, jak wygląda oaza hinduska w muzułmanki kraju wziąć udział w pokazie Kecak Dance, zwiedzić jedną z licznych świątyń, pospacerować po polach ryżowych czy spotkać się z sympatycznymi wyspami wyspy. Jedno jest pewne, mimo że Bali nie należy do dużych wysp, to nie sposób się na niej nudzić, nawet na miesięcznych wakacjach.

Joga na Bali

Coraz częściej biura podróży oraz kluby podróżnicze proponują tematyczne wakacje na Bali. Opcją cieszącą się największym zainteresowaniem jest urlop połączony z zajęciami z jogi. W zrelaksowaniu się pomoc mają rajskie krajobrazy, a także spokój i cisza panujące na Bali.

Wakacje na Bali – z biurem podróży czy na własną rękę?

Wakacje na Bali mogą przybrać formę wykupionych w biurze podróży wczasów lub podróży na własną rękę. Za wypoczynek na Bali z biurem podróży trzeba zapłacić od 4000 złotych wzwyż. Czasami można jednak znaleźć atrakcyjne oferty last minute, kiedy to cena wakacji na Bali spada do ok. 3500 złotych. Zazwyczaj oferty wczasów obejmują formułą all inclusive, ale popularne są też wakacje z wyżywieniem HB lub BB. Nie ma co się bać takich wyjazdów, bowiem ceny na Bali nie są wysokie, jedzenie smaczne i łatwo dostępne.

Na Bali można również podróżować na własną rękę. Nie jest to niebezpieczne. Indonezyjczycy są przyjaźnie nastawionym narodem, otwartym na turystów. Wybierając się na wakacje na Bali na własną rękę, można zatrzymać się w ogólnodostępnych hotelach lub na prywatnych kwaterach, których nie brakuje na całej wyspie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here