Wakacje w Egipcie to jedna z najpopularniejszej opcji wczasów za granica. Nurkowanie i plażowanie połączone z możliwością zobaczenia zabytków starożytności zyskuje wielu amatorów. Wakacje w Egipcie to przede wszystkim te w kurortach. Północnoafrykański kraj próbuje wczasy w 3 najważniejszych regionach turystycznych. To, który z nich wybierzemy, zależy od tego, w jakiej formie chcemy spędzić wakacje w Egipcie i co zobaczyć.  Poznaj najpopularniejsze kurorty w Egipcie i dowiedz się, jakie atrakcje oferują.

Egipt co roku odwiedzają miliony turystów. Jedni przyjeżdżają tu nurkować i podziwiać piękne rafy koralowe, inni zwiedzać imponujące zabytki starożytności, jeszcze inni odpoczywać na piaszczystych plażach. Wakacje w Egipcie to gratka dla każdego. Coś dla siebie znajdą tu zarówno młode pary, jak i rodziny z dziećmi i seniorzy. Na wakacjach w Egipcie nie będą się też nudzić większe grupy przyjaciół.

Czy warto jechać na wakacje w Egipcie?

Wokół wakacji w Egipcie narosło wiele mitów. Wielu urlop w północnej Afryce postrzega jako niebezpieczny. Warto jednak wiedzieć, że Egipt dla turystów jest krajem przyjaznym. Większość z nich porusza się w pilnie sprzężonych i wydzielonych kurortach, gdzie trudno większe zagrożenia. Oczywiście niezwalania to ze zdrowego rozsądku i uwagi. Nie mniej jednak wakacji w Egipcie nie należy się obawiać, a wręcz przeciwnie. Ci, którzy już raz skorzystali z opcji urlopu w Egipcie, na pewno będą chcieli go powtórzyć. Co ich przyciąga do kraju Sfinksa?

Przede wszystkim dobra pogoda przez cały rok, piaszczyste plaże, turkusowe morze oraz duży wybór hoteli z formułą all inclusive. Dużą zaletą wakacji w Egipcie jest też cena – za tygodniowe wczasy można zapłacić nawet poniżej 1000 złotych!

Kiedy jechać na wakacje do Egiptu?

Sezon w Egipcie trwa przez cały rok. Nie ma tu miesiąca, w którym nie byłoby ciepło. Bez względu na to, czy na wakacje wybierzemy się latem czy zimą, to będziemy mogli skorzystać z kąpieli wodnych oraz opalać się na piaszczystych plażach. Trzeba jednak pamiętać, że w sezonie letnim w Egipcie jest bardzo gorąco. Temperatury dochodzą nawet do 50 stopni w cieniu, co znacznie utrudnia zwiedzanie i odkrywanie tego niezwykłego kraju.

Rodzinne wakacje w Egipcie – gdzie jechać?

Duży wybór hoteli z rozbudowanymi animacjami i infrastrukturą sprawia, że Egipt jest miejscem wręcz idealnym na urlop z dziećmi. Rodziny przyciąga do Egiptu również niezwykle popularną formułą all inclusive, czyli wszystko w cenie. Na rodzinne wakacje w Egipcie polecane są przede wszystkim hotelu ulokowana w Marsa Alam oraz Hurghadzie. Pochwalić się mogą one pięknymi plażami z łagodnym zejściem do morza.

W tej pierwszej miejscowości panuje spokojny klimat, który sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Maluchy mogą bawić się w morzu lub w hotelowych basenach, a także korzystać z przeróżnych animacji. W większości hoteli znajdują się mimi kluby, które zapewniają opiekę nawet 24 godziny na dobę. Z kolei w Hurghadzie oprócz dobrej jakości hotelu znajdziemy bogatsze rozrywki i możliwości zwiedzenia turystycznej części miasta.

Gdzie do Egiptu na nurkowanie?

Egipt jest prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Może on pochwalić się piękną rafą wodną. Niemal przy każdym kurorcie można podziwiać koralowce i różnobarwne ryby, jednak najlepszym miejscem do poznawania podwodnego świata są kurorty położone nad Morzem Czerwonym. Na nurkowanie do Egiptu warto się więc wybrać do Marsa Alam oraz Sharm El Sheik.

W Marsa Alam piękne rafy koralowe odnajdziemy praktycznie przy samym brzegu, dlatego też jeśli nie jesteśmy zbyt sprawni w nurkowaniu, będzie to idealny wybór dla nas. Sharm El Sheik słynie natomiast z podwodnych parków narodowych pełnych ryb, wielokolorowych koralowców oraz pionowych ścian sięgających kilkuset metrów w głąb morza. Te widoki zachwycą nawet najbardziej doświadczonych nurków.

Wyżej wymienione kurorty przypadną także do gustu osobom, które na wakacje w Egipcie wybierają się po to, aby nacieszyć się sportami wodnymi. W zimie panują świetne warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Hotele widząc coraz większe zainteresowanie tymi sportami, chętnie otwierają szkoły z instruktorami oraz wypożyczalnie sprzętu.

Wakacje w Egipcie – gdzie pojechać, żeby zobaczyć piramidy?

Wakacje w Egipcie to opcja nie tylko dla leniuchów lubiących wypoczywać na plaży, ale i dla osób lubiących zwiedzać. Możliwości zobaczenia skarbów starożytność dają wycieczki fakultatywne. Samodzielne podróżowanie po Egipcie nie jest uważane za bezpieczne. To, jakie zabytki będzie można zobaczyć w Egipcie, zależy od miejsca naszego pobytu. Z racji dużych odległości i niezbyt dobrych dróg nie ze wszystkich kurortów da się dojechać do wszystkich atrakcji. Warto pamiętać o tym planując urlop w Egipcie.

  • Z Hurghady na wycieczkę można się wybrać do Luksoru i Doliny Królów, a także do Kairu i Gizy, gdzie podziwiać można Piramidy oraz Sfinksa.
  • Z Marsa Alam wycieczki jeżdżą do Doliny Nilu z Asuanem oraz do Luksoru.
  • Z Sharm El Sheikh organizowane są wycieczki na Górę Mojżesza i do Klasztoru św. Katarzyny. Petry w Jordanii oraz Betlejem i Jerozolimy w Izraelu.

Dla fanów aktywnej turystyki dobrym rozwiązaniem są też rejsy po Nilu, które pozwala dokładnie zobaczyć skarby starożytności ukryte w Egipcie. Rejs zazwyczaj trwa 7 dni. Można go również połączyć z późniejszym odpoczynkiem w wybranym kurorcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here