Wakacje nad Morzem Bałtyckim wybiera coraz więcej osób. Nad Bałtyk przyciągają piaszczyste plaże podczas sosnowych lasów, bajkowe klify i urzekające zachody słońca. Ale… wakacje nad Morzem Bałtyckim można spędzić nie tylko w Polsce. Dostęp do Bałtyku mają też kilka innych krajów: Niemcy, Dania, Szwecja, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, a nawet Rosja. Wakacje nad Morzem Bałtyckim można spędzić i w nich. Gdzie się jednak wybrać?

Wakacje nad Morzem Bałtyckim głównie kojarzą się z polskimi kurortami. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Urlop nad Bałtykiem można spędzić też za granicą. Wbrew pozom kraje, które podobnie jak Polska mają dostęp do Bałtyku, mają wiele do zaproponowania.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Niemczech

Niemcy raczej nie są kojarzone z wakacyjnym wypoczynkiem. Tymczasem u naszych zachodnich sąsiadów można znaleźć równie pięknie plaże, jak w Polsce. Niemieckie plaże zachwycają, a co najważniejsze nie są tak przepełnione jak te polskie. Na północ Niemiec na wakacje najlepiej wybrać się w okresie letnim, wtedy jest najcieplej. Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Niemczech można spędzić w takich miejscowościach jak:

  • Rugia – jest to największa niemiecka wyspa i prawdziwy raj dla plażowiczów oraz fanów sportów wodnych; w Rugii mamy do czynienia z piaszczystą linią brzegową, wieloma zatokami, półwyspami, mierzejami oraz kredowymi klifami; wakacje nad Morzem Bałtyckim w Rugii warto spędzić aktywnie, pływając jachtem, kajakiem czy żaglówką; najbardziej malowniczym zakątkiem wyspy jest Stubnitz, a najpiękniejsza plaże to Binz i Sellin;
  • Warnemünde – znajdziemy tutaj najdłuższe piaszczyste plaże niemieckiej części Morza Bałtyckiego; na plażach Warnemünde można się opalać, a także uprawiać sporty wodne, szczególnie żeglować; spędzając tu wakacje nad Morzem Bałtyckim, warto odwiedzić starą latarnię morską, promenadę oraz puszczać tradycyjne latawce;
  • Timmendorfer Strand – miejscowość ta położona jest na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego; znajduje się tu atrakcyjna 7 – kilometrowa plaża; to miejsce na wakacje nad Morzem Bałtyckim wybierają fani luksusowych i eleganckich wakacji; znajdą tu oni niewielkie miasteczka ze stylowymi sklepami, restauracjami, ośrodkami SPA oraz polem golfowym.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Danii

Wakacje nad Morzem Bałtyckim można również spędzić w Danii. Na turystów czekają tu ośrodki wypoczynkowe położone na wyspach. Na wakacje na duński skrawek wybrzeża Bałtyku wybierają się głównie rodziny z dziećmi. Atrakcji dla nich nie brakuje, mimo że pogoda raczej nie należy do tych słonecznych. Jako miejsc na wakacje nad Bałtykiem w Danii wykazuje się m.in.:

  • Wyspę Lolland – mówi się, że na tej wyspie nigdy nie pada; nie jest to jednak jedyna atrakcja wakacji nad Morzem Bałtyckim w Danii; turyści przybywają tu głównie do całorocznych centrów rodzinnego wypoczynku w Rodby; mogą oni się tu bawić w tropikalnym aquaparku, odwiedzić małpią krainę, jeździć na sztucznym lodowisku, pograć minigolfa czy uprawiać sport na licznych halach sportowych i w centrum fitness; na wyspie skorzystać można również z plaży nad cieśniną Fehmarn;
  • Wyspa Mon – wakacje na wyspie Mon to urlop nad turkusowym morzem, wśród klifowych skał i na czystych rozległych plażach; ten region turystyczny oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi; atutem urlopu na wyspie Mon jest również bliskie położenie w stosunku do Polski oraz stosunkowo łatwy dojazd;
  • Wyspa Fionia – wakacje nad Morzem Bałtyckim w królestwie bajek? Takie atrakcji tylko na duńskiej wyspie Fionia; to na niej znajduje się rodzinne miasto bajkopisarza H.Ch. Andersena; w czasie urlopu można wiedzieć jego dom oraz muzeum Andersena.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Szwecji

Szwedzkie wybrzeże Morza Bałtyckiego nie jest zbyt popularne. Nietrudno tu o cisze i spokój oraz piękne krajobrazy. Kolorowe domki przy plaży, lazurowa woda i czyste plaże pozwalają odpocząć i oderwać do cywilizacji. Na wakacje nad Morzem Bałtyckim warto wybrać się przede wszystkim na plaże Sunderland w Gotlandii. Przy plaży znajdują się wypożyczalnie łódek, organizowane są zajęcia, a o noclegi i przytulne knajpki nie trudno.

Nad Bałtyk do Obwodu Kaliningradzkiego

Na wakacje nad Morze Bałtyckie można wybrać się również do Obwodu Kaliningradzkiego przynależnego do Rosji. Największe nadbałtyckie miejscowości znajdują się na Półwyspie Sambijskim. Turyści odwiedzają m.in. Swietłogorsk.  Jest to uzdrowisku popularne już w latach 20. XX wieku. Atrakcjami tej miejscowości jest kolejka linowa, wysoki klif oraz majestatyczny widok na wybrzeża bałtyckie.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim na Łowie

Wakacje nad Bałtykiem na Łotwie to przede wszystkim odwiedziny w mieście Jurmała. Jest to najpopularniejsze nadbałtyckie łotewskie miasta, a przy okazji uzdrowisko, które słynie ze świetnych ośrodków SPA. Jurmała może pochwalić się także szerokimi plażami oraz piękną starówką miasta. Turyści mogą również uczestniczyć w festiwalu muzycznym nowa fala oraz odwiedzić Park Narodowy Kemeri.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim na Litwie

Chcąc spędzić wakacje nad Morzem Bałtyckim na Litwie, warto zapoznać się z propozycjami kurortu Połąga. Jest to największy litewski kurort ulokowany w zachodniej części kraju. W sezonie jest tu gwarno i tłoczno. Turyści spacerują po piaszczystych plażach oraz głównym deptaku, gdzie nie brakuje sklepików, barów i restauracji.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Estonii

Wakacje nad Bałtykiem można spędzić również w Estonii. Największym ośrodkiem turystycznym jest Parnawa. Urlopowicze wybierają ten kurort ze względu na długie i piaszczyste plaże oraz atrakcyjne położenie nad zatoką. W sezonie Parnawa przeżywa prawdziwe obrażenie. Turyści tłoczą się na plażach oraz promenadzie. Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Estonii to dobry pomysł dla seniorów, którzy chcą zażyć leczniczych kąpieli borowinowych.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim w Finlandii

Wakacje i Finlandia wydają się być oksymoronami. Jednak na fińskim wybrzeżu znajdziemy kilka wartych uwagi kurortów. Jednym z najpopularniejszych jest Natalii, położony w południowo – zachodniej Finlandii. Wyróżnia się pięknymi krajobrazami oraz możliwościami aktywnego wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here