Wakacje w Dubaju to hit ostatnich sezonów. Zjednoczone Emiraty Arabskie na urlop wybiera coraz więcej turystów. Kraj kojarzący się z bogactwem, luksusem i wieżowcami maj jednak do zaoferowanie trochę więcej niż nowoczesne miasta. Ci, którzy byli na wakacjach w Dubaju, przekonują, że warto tam się wybrać dla pięknych widoków, niesamowitych plaż i czystego morza. Zobacz, co musisz wiedzieć na temat wakacji w Dubaju.

Dubaj światową sławę zyskał już dawno, jednak o jego potencjale turystycznym mówi się dopiero od kilku sezonów. Biura podróży wycieczki do Emiratów Arabskich wprowadziły do oferty stosunkowo niedawno. Jak jednak pokazuje rzeczywistość, był to bardzo dobry ruch. Wakacje w Dubaju postrzegane są jako egzotyka w przystępnej cenie. Za wczasy w Dubaju na 8 dni w ofercie last minute zapłacisz nawet poniżej 2000 złotych.

Wakacje w Dubaju – gdzie właściwie się jedzie?

Dubaj jest miastem położonym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jeszcze kilkanaście lat temu był pustynią, dziś centrum biznesu i turystyki. W ostatnich sezonach wakacje w Dubaju wyrosły na alternatywę dla wczasów w Egipcie czy Tunezji. Dubaj jest miastem niezwykle nowoczesnym. Wieżowce, szklane budynki, sześciopasmowe autostrady, luksusowe hotele i sklepy olbrzymie centra handlowe wszystko to zobaczyć można, odwiedzając to niezwykle miasto. Nie można jednak zapomnieć, że wakacje w Dubaju to również możliwość skorzystania z plaż i ciepłych wód Zatoki Perskiej, a także kontakt z orientalną, wschodnią kulturą.

Kiedy lecieć na wakacje do Dubaju?

Pogoda w Dubaju najlepsza jest między październikiem a majem. Pozwala ona na swobodne odpoczynek i zwiedzanie. Temperatury wahają się wtedy pomiędzy 25 a 30 stopni Celsjusza. Warto pamiętać, że w tym okresie dni są ciepłe, pozwalają na opalanie i kąpiele wodne, ale wieczory chłodne, dlatego warto zabrać ze sobą bluzę, a nawet kurtkę.

W sezonie letnim wycieczki do Dubaju są tylko dla tych, którzy lubią naprawdę wysokie temperatury. W lecie potrafią one wynosić nawet 50 stopni Celsjusza w cieniu. Wakacji w Dubaju nie poleca się też w lutym, kiedy niebo może być zachmurzone a dni deszczowe.

Wakacje w Dubaju – informacje praktyczne

Wjazd do Dunaju możliwe jest na podstawie aktualnego paszportu oraz wizy. Ta ostatnie wydawane jest na 90 dni (wiza turystyczna) bezpłatnie na lotnisku. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od momentu wjazdu do ZEA. Przedłużenie wizy turystycznej nie jest możliwe, cudzoziemcy nie otrzymują zgody na pobyt stały w Emiratach. Przy wjeździe i wyjeździe z Dubaju służby kontrolne skanują tęczówkę oka.

Na wakacjach w Dubaju płaci się ichniejszą walutą, czyli dirham (aed). W Polsce nie ma możliwości wymiany złotówek na dirhemy. Najlepiej więc wymienić złotówki na dolary lub euro i na miejscu dokonać już wymiany na dirhemy. Przewalutowanie zawsze oznacza kilkadziesiąt złotych stary i trzeba o tym pamiętać. W Dubaju można też bez problemu płacić kartą.

Lot z Polski do Dubaju trwa ok. 6 godzin. Występuje też przesunięcie czasowe + 4 godziny. Dni wolne od pracy to piątek i sobota. Wakacje w Dubaju nie wymagają wykonywania ochronnych szczepień. W Dubaju obowiązkowym językiem jest arabski, jednak bez problemu można porozumiewać się w języku angielskim. Warto też pamiętać, aby zabrać ze sobą wtyczki brytyjskie lub adapter inaczej nie naładuje się urządzeń elektronicznych.

Wakacje w Dubaju na plaży

Wakacje w Dubaju dla wielu osób kojarzą się z podziwianiem luksusowej i nowoczesnej architektury. To prawda tej nie brakuje, jednak urlop można również spędzić na plaży. Dubaj jest miastem położonym u wybrzeży Zatoki Perskiej. Ciepłej i przyjaznej fanom morskich kąpieli. Dlatego też, jeśli urlop chcesz spędzić na plaży, wybierz hotel położny jak najbliżej Zatoki. Wraz z nim otrzymasz dostęp do pięknych, szerokich i piaszczystych plaż. Piesek jest tu chropowaty, pełne drobinek puszek i koralowców, a zejście do morza niezwykle łagodne. Wakacje w Dubaju są więc znakomitą propozycją na wakacje z dziećmi.

Nurkowanie w Dubaju

Mówiąc o wakacjach w Dubaju, nie można także zapominać o rafach koralowych. Te najpiękniejsze na świecie położone są w Fujairah. Aby podziwiać ich piękno, wcale nie trzeba zapuszczać się daleko w wody zatoki, wystarczy pływać przy brzegu, aby zobaczyć piękne koralowce i muszle. W czasie podwodnych przygód można spotkać też wielu przedstawicieli morskiej fauny do krabów, przez kolorowe rynki oraz do żółwi morskich i dużych ryb.

Czy wakacje w Dubaju są bezpieczne?

Dubaj jest miastem otwarty i kosmopolitycznym. Spędzanie tu urlop nie wiąże się z niebezpieczeństwem czy zagrożeniem. Należy jednak pamiętać, że ZEA są krajem muzułmańskim. Oznacza to, że w czasie wakacji w Dubaju możemy spotkać się z odmiennymi zwyczajami i tradycjami. Kulturę i zachowanie mieszkańców polegają prawa szariatu. Jako turyści nie musimy się temu podporządkowywać, ale zalecane jest nieodkrywanie zbytnio ciała w miejscach publicznych. Na plaży nie ma problemu z zakładaniem strojów kąpielowych zarówno przez panie, jak i panów.  Rekomenduje się też unikania okazywania uczuć w miejscach publicznych. Raczej nie wskazane jest całowanie czy przytulanie, ale z chodzeniem za rękę nie powinno być problemu.

Na wakacjach w Dubaju nie wolno natomiast na ulicy: przeklinać, krzyczeć, komentować, śmiać się i krytykować panującej rodziny królewskiej i religii oraz nawoływać mezuina. Zakazane jest także robienie zdjęć kobietom, a wejście do meczetów są ściśle regulowane i możliwe tylko do tych udostępnionych turystom. Warto też pamiętać, że w całym ZEA jest zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, napojów wyskokowych nie kupimy też w sklepach. Turyści mogą spożywać alkohol jedynie w klubach lub pubach, ale jego ceny są bardzo wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here