Wakacje w kurorcie to te nastawione na wypoczynek i relaks. Wykupując w biurze podróży wakacje w kurorcie, w cenie otrzymujemy transport na miejsce wypoczynku (lotniczy/autokarowy), noclegi oraz wyżywienie w wybranej formie. Czas wakacji w kurorcie wypełniamy sobie sami. Możemy przeznaczyć go na opalanie się, kąpiel wodne, błogie lenistwo, skorzystać z ofert wycieczek fakultatywnych lub zwiedzać na własną rękę. Zobacz, z czym wiążą się wakacje w kurorcie i gdzie najlepiej się na nie wybrać.

Wakacje w kurorcie są jedną z najczęściej wybieranych form wypoczynku. Na tego typu wczasy można pojechać do większości krajów zarówno tych bliskich, jak i dalekich. Kurorty zazwyczaj położone są nad morzem lub w górach. Te ostatnie wybieramy przede wszystkim na zimowy wypoczynek i urlop na nartach.

Wakacje w kurorcie, czyli gdzie?

Kurorty to turystyczne miejscowości, w których dominuje infrastruktura turystyczna. Znajdziemy tu hotele o różnym standardzie, prywatne kwatery i apartamenty, a czasem też pola namiotowe i kempingowe. W kurortach życie toczy się pod i dla turystów. To dla nich funkcjonują różnego rodzaju atrakcje, restauracje i inne usługi. W kurortach toczy się też bujne życie nocne. Bary, dyskoteki, kluby wszystko to ma zapewnić rozrywkę i zabawę wczasowiczom. Kurorty prężnie żyją zazwyczaj w sezonie, kiedy turyści wyjeżdżają, stają się opustoszałe i senne. Większość kurortów wakacyjnych położonych jest nad morze. Ma to zapewnić wczasowiczom łatwy dostęp do plaż i kąpieli wodnych.

Wakacje w kurorcie – czy warto na nie jechać?

Wakacje w kurorcie cieszą się bardzo dużą popularnością. Turyści czują się w nich bezpiecznie i komfortowo. Wszystko, co potrzebne dla wygodnego wypoczynku jest praktycznie pod ręką. W kurortach w Egipcie czy Tunezji nie trzeba nawet wychodzić z hotelu, aby zakupić pamiątek. Wakacje w kurorcie mają jednak i swoją ciemną stronę.

Przede wszystkim spędzając wakacje w kurorcie, nie widzi się prawdziwego oblicza miejsca, do którego się przyjechało. Kurorty turystyczne w każdym miejscu wyglądają podobne, panuje w nich podobna atmosfera i obyczaje. Branża turystyczna, aby dogodzić każdemu, stawia na uniwersalizm. Oznacza to, że na wakacjach w kurorcie ciężko będzie nam zjeść regionalne potrawy, zaobserwować lokalne życie czy poznać miejscowe tradycje.

Kolejny minus wakacji w kurorcie to ceny. Trzeba się liczyć z tym, że w turystycznych miejscach są one bardzo wysokie. W kurortach obowiązuje tzw. taryfa turystyczna. Co ona oznacza w praktyce? Wyższe ceny za podstawowe produkty. To, co można kupić taniej kilka przecznic dalej w kurorcie jest 2-3 razy droższe. Dotyczy to zarówno pamiątek, jak i posiłków w restauracji, alkoholu, wycieczek czy zwykłych produktów spożywczych w supermarketach.

Wakacje w kurorcie – gdzie warto pojechać?

Na wakacje w kurorcie mogą wybrać się wszyty. Ceny takich wczasów zależą przede wszystkim od lokalizacji oraz ekskluzywności danego kurortu. Do najtańszych opcji należą urlopy w Bułgarii, Turcji, Egipcie czy Tunezji. Nie brakuje jednak i zwolenników bardziej ekskluzywnego odpoczynku i egzotycznych kierunków. Co roku portale turystyczne publikują zestawiania najpopularniejszych, a zarazem najlepszych kurortów na całym świecie. Mogą one stanowić inspirację do wakacyjnych podróży. Trzeba jednak pamiętać o jednym – wakacje w luksusowym kurorcie na końcu świata kosztują nie mało.

Najbardziej luksusowe kurorty świata

  • Baros Maldives – kurort ten położony jest na rajskich Malediwach, a dokładnie na północnym atolu Male; miejsce to nieustannie otrzymuje najwyższe oceny o pochlebne opinie od odwiedzających; według internautów ten kurort jest najlepszy spośród wszystkich 67 ośrodków w północnym atolu Male; trzeba przyznać, że wybór jest idealny, bowiem wczasy na Malediwach bez względu na to, czy w kurorcie, czy nie to prawdziwie rajski urlop;
  • Taveuni Palms Resort – to kurort, który zaprasza na rajskie wakacje na Fidżi, a dokładnie na wyspę Tabeli; turystów zachwyca malowniczymi krajobrazami, palmami kokosowymi rosnącymi blisko prywatnej plaży, białym piaskiem i lazurową wodą; nie bez znaczenia jest również fakt, że kurort Taveuni Palms Resort wygląda wręcz bajkowo wśród tej scenerii;
  • Mirihi Island Resort – to pięciogwiazdkowy kurort położony na Malediwach (południowy atol Ari); turyści polecają go ze względu na piękne położenie, genialne jedzenie, miłą obsługę oraz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, szczególnie nurkowania;
  • Four Seasons Resort Hualalai – wakacje w kurorcie Four Seasons Resort Hualalai można spędzić na Hawajach; otaczają go rajskie plaże, na których można spotkać przystojnych serwerów i tancerki hula; wakacje w kurorcie na Hawajach polecane są przede wszystkim parom, idealnie sprawdza się on na podróż poślubną lub uczenie rocznicy;
  • The Chedi Club Tanah Gajah – ten kurort powinni odwiedzić wszyscy, którzy poszukują luksusowych wakacji w Indonezji, znajduje się on na wyspie Bali; do jego odwiedzenia zachęcają stylowe pokoje, niesamowite jedzenie, życzliwa obsługa oraz genialne położenie;
  • Etu Moana – Wyspy Cooka to mniej znana destynacja; stanowią one część Polinezji francuskiej; w tej części świata wakacje w kurorcie warto spędzić w Etu Moana, który otaczają palmy kokosowe, ciepły ocean i lazurowe laguny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here