Wiele osób przy organizacji wakacji korzysta z pomocy biur podróży. Wynika to nie tylko z chęci oszczędności czasu i wygody, ale także nieznajomości zasad, którymi rządzi się branża turystyczna. Jak się jednak okazuje, sprytni Polacy nie zawsze wykupują wycieczki w polskich biurach podróży. Już kilka lat temu głośno stało się o wakacjach z Niemiec. Ich zwolennicy jednym tchem wymieniali zalety wczasów zarezerwowanych u niemieckich touroperatorów. Zobacz, o co dokładnie chodzi z wakacjami z Niemiec.

Wakacje z Niemiec zyskują coraz więcej zwolenników. Wybierają je Polscy, którzy poszukują lepszego komfortu urlop, ale i liczą na atrakcyjniejsze ceny wycieczek. Popularność tej opcji wakacji jest tak duża, że wiele polskich biur zdecydowało się na wprowadzenie opcji wylotu na urlop z Niemiec.

Wakacje z Niemiec – o co w tym chodzi?

Wakacje z Niemiec są niczym innym jak zarezerwowanie wycieczki/ urlopu w niemieckim biurze podróży. Dziś, aby to zrobić, wcale nie trzeba stawiać się w siedzibie touroperatora. Wakacje bez problemu można zarezerwować przez Internet, a wszystkie dokumenty i formalności załatwić mailowo. Co więcej, aby polecieć na wakacje z Niemiec, wcale nie trzeba znać języka niemieckiego. Wiele biur podróży naszego zachodniego sąsiada swoją ofertę udostępnia w języku angielskim, a niektóre nawet w polskim. Polacy wakacje z Niemiec kupują chętnie u takich biuro jak Neckermann, Schauinslad Reisen FTI Touristik, All Tours czy TUI. Część z nich dobrze znana jest na polskim rynku i swoje oddziały ma również nad Wisłą. Jak się jednak okazuje, oferta skierowana do niemieckiego klienta jest zazwyczaj dużo lepsza.

Skąd się wzięłam popularność wakacji z Niemiec?

Popularność wakacji z Niemiec wynika z jednego niższej ceny i atrakcyjniejszych warunków. Można zaobserwować, że wczasy sprzedawane w niemieckich biurach podróży są znacznie tańsze niż te oferowane na polskim rynku. Różnice widać zarówno w przypadku katalogowej ceny wycieczek, jak i ofert last minute. Wskazuje się, że to właśnie te ostatnie są szczególnie atrakcyjne, a ich ceny potrafią być nawet o 30% niższe niż te oferowane przez polskich touroperatorów. Niska cena wynika z m.in. z tego, że niemieckie lotniska należą do tych przesiadkowych, a więc i same ceny biletów są dużo tańsze.

Drugim elementem popularności wakacji z Niemiec jest atrakcyjność oferty. Za taką samą, niższa lub ewentualnie nieco wyższą cenę turysta utrzymuje o wiele lepszej jakości usługi. Wynika to z tego, że wielkość, doświadczenie i pozycja niemieckich biur podróży w branży turystycznej pozwala na rezerwację nawet całych hoteli dla klientów biura. Dzięki temu można liczyć na lepsze pokoje, z ładniejszy widokiem i po remoncie. W praktyce oznacza to też lepszy dostęp do obsługi hotelowej oraz przyjaźniejsze traktowanie – hotel chce zapewnić klientom niemieckich biur maksimum komfortu, aby nie stracić intratnych kontraktów. Wskazuje się również, że wakacje z Niemiec z all inclusive mają większy zakres niż te w Polsce. Turyści mogą więc w pakiecie podstawowym korzystać bezpłatnie ze SPA czy siłowni. W niemieckich biurach tańsze są również wycieczki fakultatywne.

Jako zalety wakacji z Niemiec wskazuje się również większe zaufanie do biur podróży. Postrzegane są one jako bardziej wiarygodne niż te polskie, bezpieczniejsze i pewniejsze na rynku. Klienci jako korzyści wymieniają też atrakcyjniejsze ubezpieczenie podróżne, jakie otrzymują oraz większą elastyczność oferty.

Wczasy z Niemiec – gdzie jechać?

Nie ma co ukrywać, że oferta wakacji niemieckich biur podróży jest o wiele bardziej rozbudowana niż polskich. Przede wszystkim zauważa się, że wakacje z Niemiec oferują szerszy dostęp do egzotycznych kierunków raz hoteli. Z Niemiec można lecieć niemal w każdy zakątek świata i wybierać nie tylko wśród najpopularniejszych, dużych kurortów, ale i mniejszych, butikowych hoteli.

Wakacje z Niemiec – same zalety?

Wydaje się, że wakacje z Niemiec mają same zalety, jednak należy pamiętać o ich wadach. Chociaż same podróże z niemieckimi biurami nie są ryzykowne czy niebezpieczne, to mogą nastręczać pewnych trudności, przede wszystkim językowych. Polski turysta nieznający języka niemieckiego nieswojo będzie czuł się na wycieczce objazdowej, gdzie nie w ząb nie będzie rozumiał, co mówi pilot. Problem można mieć też ze skomunikowaniem się z niemieckojęzycznym rezydentem w hotelu. Oczywiście bariery te da się pokonać i nie uniemożliwiają one komfortowego i udanego wypoczynku na wakacjach z Niemiec.

Wiele osób obawia się także wylotu. Wykupując wakacje z Niemiec, należy liczyć się z tym, że wylot będzie z jednego z niemieckich miast. Do niego trzeba dojechać na własną rękę. Wiąże się to z czasem oraz kosztami. Oznacza to, że wakacji z Niemiec nie zarezerwujemy na kilka godzin przed podróżą. Konieczne jest dłuższe przygotowanie się i np. zakup biletów do miejsca wylotu. Przed wykupem wakacji z Niemiec warto sprawdzić, ile za taki bilet zapłacimy (często rezerwowane na ostatnią chwilę potrafią dużo kosztować) i czy nie przewyższy to kosztów wczasów wykupionych w polskim biurze podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here